Benned a létra!

a napfogyatkozás pszichés szimbolikája

bár néha nem vagyunk tudatában, de városi ember létünkre is ezer szállal kötődünk a természetes környezethez és annak változásaihoz.. ahogy az évszakváltásokkal együtt változik aktivitásunk, télen jobban begubózunk, befelé figyelünk, önvizsgálódunk, introvertáltabb időszakot élünk, tavasszal megpendülünk, feléledünk téli álmunkból, rügyeket bontunk, teljesebben mutatjuk meg magunkat a külvilágnak, a föld mélyén szunnyadó magok kihajtanak, leveleket, virágokat… Tovább »

szereted magadat?

ez az a kérdés, amit szökő évente sem teszünk fel magunknak.. nem minthogyha egyértelmű lenne rá a válasz, sőt.. leginkább talán azért nem, mert akkor tükörbe kéne nézni mielőtt válaszolunk rá.. és ahogy sokszor megtanultuk, sose tegyél fel olyan kérdést, amire nem akarod hallani a választ, így hát leginkább nem kérdezünk, jó is az a… Tovább »

Transzgenerációs problémák – avagy az elcseszett generáció?

nemrég voltam egy szakmai beszélgetésen, a témát a Holochaust emlékév és a 70. évforduló adta, három neves előadó is beszélt a téma különböző pszichológiai aspektusáról.. a 20. század mindannyiunk családjára markánsan rányomta a bélyegét, akár zsidó, akár keresztény családban nőttünk fel, a világégések, ’56, diktatúrák és egyéb nehéz történetek hatásai, energetikai lenyomatai a mai napig… Tovább »

Hogyan bánjunk egymással?

Kádár Annamáriát nagyon szeretem, mindig mosolyog és nagyon jókat mond. Az újonnan megjelenő könyve kapcsán írtak róla egy klassz cikket, amiben a szülő-gyerek kapcsolatról mesélnek, illetve hogyan lehet magunkat érzékenyíteni, jobban ráhangolódni a másikra, megérteni a benne munkálkodó erőket, folyamatokat. Ami nagyon megragadott, az a 10 parancsolat, amit felállított a témáról: 1. Légy gyerekes! Ez… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!